ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΩΝ & ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ MUHAMMADIYAH ΤΗΣ ΙΝΔΟΝΗΣΙΑΣ (15.7.2020)

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΓΕΝΙΚΗ Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
Δ/ΝΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΟΥ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΏΝ ΜΟΝΑΔΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ
Πληροφορίες: Ι. Κορπίδου
Τηλ: 2310 994168
email: dps@auth.gr

Προς
τα Τμήματα των Σχολών του ΑΠΘ

Κοινοποίηση:
- AUTh News
- Τμήμα Διεθνών Σχέσεων
- Fungsi Pensosbud KBRI Athena

Σας ενημερώνουμε ότι, κατόπιν πρόσκλησης της Πρεσβείας της Δημοκρατίας της Ινδονησίας στην Αθήνα, στην ιστοσελίδα του _Τμήματος Σπουδών_[1] έχει αναρτηθεί ανακοίνωση προγράμματος υποτροφιών για αλλοδαπούς/-ές υποψήφιους/-ες του Πανεπιστημίου Muhammadiyah της Yogyakarta, που αφορούν σε προπτυχιακές και μεταπτυχιακές σπουδές, συμπεριλαμβανομένης της εκπόνησης διδακτορικής διατριβής.

Η υποτροφία συνίσταται σε απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης και μηνιαίο επίδομα διαβίωσης, ύψους ανάλογου με το επίπεδο σπουδών. Η υποτροφία χορηγείται για ένα έτος με δυνατότητα παράτασης βάσει και αναλόγως του μέσου όρου βαθμολογίας (συνέχιση ή όχι του επιδόματος διαβίωσης, ολική ή μερική απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης)

Η αίτηση, με τα απαραίτητα κατά περίπτωση δικαιολογητικά, υποβάλλεται ηλεκτρονικά έως τις 15 Ιουλίου 2020 ή από 1 Αυγούστου έως 1 Οκτωβρίου για εισαγωγή στο εαρινό εξάμηνο.

Links:
------