Ωρολόγιο Πρόγραμμα Προπτυχιακού

Έναρξη Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου 5 Οκτωβρίου 2020

(ΝΕΟ) Ωρολόγιο Πρόγραμμα Υποχρεωτικών και Υποχρεωτικής Επιλογής Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου 2020-2021 (ισχύει από 5.10.2020)

(NEO) Ωρολόγιο Πρόγραμμα Επιλεγόμενων Μαθημάτων Χειμερινού Εξαμήνου 2020-2021 (ισχύει από 19.10.2020)

(ΝΕΟ) Πρόγραμμα μαθημάτων γερμανικής γλώσσας. Χειμερινό εξάμηνο 2020-2021

(NEO) Πρόγραμμα μαθημάτων γαλλικής γλώσσας. Χειμερινό εξάμηνο 2020-2021

A' εξάμηνο  
[Y101] Eισαγωγή και Κριτική του κειμένου της Καινής Διαθήκης
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΣΑΛΑΜΠΟΥΝΗ
https://authgr.zoom.us/j/99604921552?pwd=V09uR3ZQUzhQRVhRSVBaVTdETVAvUT09
TΕ 15:00-18:00
[Υ102] Πατρολογία Ι. Εισαγωγή στην Πατρολογία-Γραμματεία και Θεολογία των Πατέρων των τεσσάρων πρώτων αιώνων
ΣΥΜΕΩΝ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ
https://authgr.zoom.us/j/224943734
ΤΡ 11:00-14:00
[Υ103] Πηγές της Εκκλησιαστικής Ιστορίας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΥ – ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΠΑΚΑΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/ibakas/W2I7KRPG
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/konchris/PJX6SYTY
ΔΕ 11:00-14:00
[Υ105] Ελληνική Γλώσσα των Βιβλικών και Εκκλησιαστικών Κειμένων
ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΣΥΜΕΩΝ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ, ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΟΥ,
ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΔΑΦΝΗ
https://authgr.zoom.us/j/96731902057?pwd=TU81bTlITkl6QW8vRFpUbGFNSnVSdz09
Meeting ID: 967 3190 2057
Passcode: 525617
Για τις παραδόσεις του κ. Σ. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ το link είναι:
https://authgr.zoom.us/j/224943734
ΤΕ 12:00-14:00
[Υ107Α] Ξένη γλώσσα και ξενόγλωσση θεολογική ορολογία της Αγγλικής γλώσσας
ΜΑΡΙΑ ΜΑΤΘΑΙΟΥ
https://authgr.zoom.us/j/99070157381?pwd=c1F1Qzg3QW9BRmdURFFoU1Q1MldtQT09
ΔΕ 15:00-17:00
(Α - Κ)
ΤΡ 15:00-17:00
(Λ – Ω)
[Υ108] Ιστορία του Βυζαντινού Πολιτισμού και του Νέου Ελληνισμού
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΥ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/konchris/CVIDFCLI
ΤΕ 09:00-12:00
[Υ109] Εκκλησιαστική Μουσική
ΜΑΡΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
https://authgr.zoom.us/j/93961060489?pwd=Y0orUkcvL3FGc0xyVk1FdXhWMTh3QT09
Meeting ID: 939 6106 0489
Passcode: 214096
ΠΕ 11:00-14:00
Γ΄ εξάμηνο  

[Υ301] Ερμηνεία της Καινής Διαθήκης
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΣΑΛΑΜΠΟΥΝΗ - https://authgr.zoom.us/j/91248078502
ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
https://authgr.zoom.us/j/95261583665?pwd=OUVZcERLbzdaM1NOZGRsSU9XSTA5UT09

ΤΡ 10:00-14:00
[Υ302] Πατρολογία ΙΙΙ. Γραμματεία και Θεολογία των Πατέρων
από τον 9ο ως το 15ο αιώνα
ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/slabrou/S0C93U0X
ΠΕ 12:00-15:00
[Υ303] Εισαγωγή στη Θρησκειολογία
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΚΡΑΛΙΔΗΣ
https://authgr.zoom.us/j/97079518646
ΔΕ 09:00-11:00
[Υ306] Κοινωνιολογία του Χριστιανισμού
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/kkotsiop/42HN04C4
ΔΕ 11:00-14:00
[Υ307] Υμνολογία
ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΚΑΚΛΑΜΑΝΟΣ
https://authgr.zoom.us/j/98512083097
ΤΕ 15:00-18:00
[Υ308] Ιστορία της Αρχαίας και Βυζαντινής Φιλοσοφίας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΟΖΙΝΗΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/cbozinis/NXYL2SFQ
ΤΕ 10:00-13:00
Ε΄- ΄Ζ εξάμηνο  
[ΥΕ01] Θεολογία της Παλαιάς Διαθήκης
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΡΝΑΚΗΣ
https://authgr.zoom.us/j/97862866975
ΤΡ 09:00-12:00

[ΥΕ02] Πατέρες –Γραφή –Παράδοση
1) ΣΥΜΕΩΝ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ, 2) ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, 3) ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΠΑΡΝΑΚΗΣ,4) ΑΝΝΑ ΚΑΡΑΜΑΝΙΔΟΥ, 5) ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΣΑΛΑΜΠΟΥΝΗ, 6) ΣΟΥΛΤΑΝΑ ΛΑΜΠΡΟΥ, 7) ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΙΤΤΑΡΑΣ

1) https://authgr.zoom.us/j/224943734
2) Νέος σύνδεσμος κ. Παπαδημητρίου https://authgr.zoom.us/j/91886855504
3) https://authgr.zoom.us/j/917724008677
4) https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/annakarm/WKOQ16BΙ
5) https://authgr.zoom.us/j/91604839381
6) https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/slabrou/O2MIT0KQ
7) https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/pittaras/ZTGFT54G

ΠΕ 16:00-18:00
[ΥΕ03] Ιστορία των Δογμάτων
Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
https://authgr.zoom.us/j/97678973273
ΤΕ 11:00-14:00
[ΥΕ05] Σύγχρονες Χριστιανικές Αιρέσεις
Π. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ
https://authgr.zoom.us/j/95091416866
ΤΕ 09:00-11:00
[ΥΕ08] Κανονικό Δίκαιο ΙΙ. Ειδικό μέρος
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΚΑΒΑΡΔΙΝΑΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/ggavard/PXV8FHXS
ΤΕ 15:00-18:00
[ΥΕ10Π] Γενική Παιδαγωγική
ΓΙΟΛΑΝΤΑ ΣΙΣΚΟΥ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/gsiskou/SBJM5GV5
ΔΕ 11:00-15:00
[ΥΕ18] Συμβολική-Οικουμενική Κίνηση-Διαχριστιανικές σχέσεις
ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ
https://authgr.zoom.us/j/94725736703
ΔΕ 15:00-18:00
[ΥΕ21Π] Διδακτική του μαθήματος των Θρησκευτικών
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΠΕΠΕΣ
https://authgr.zoom.us/j/94232256425?pwd=dXpjOHdDL0RoTlpaUXhKM0krTVd1QT09
ΠΕ 13:00-16:00
[ΥΕ23Π] Ποιμαντικό και κοινωνικό έργο της Εκκλησίας. Θεωρία
Π. ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΚΙΚΑΣ, ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ ΒΑΝΤΣΟΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΤΣΙΟΠΟΥΛΟΣ, Π. ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/agikas/UXP3PKDF
ΔΕ 08:00-11:00
[ΥΕ25] Δογματική της Ορθόδοξης Εκκλησίας Ι
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΓΚΟΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/vtsigkos/1JMX148K
ΤΡ 12:00-14:00
[ΥΕ26] Ερμηνεία Δογματικών και Συμβολικών Κειμένων της Ορθοδόξου Εκκλησίας
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΣΙΓΚΟΣ
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/vtsigkos/1JMX148K
ΤΡ 16:00-18:00
ΥΕ27] Ομιλητική
ΚΥΡΙΑΚΗ ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΗ (10:00-13:00)
https://meet.lync.com/aristotleuniversity-office365/kyriakic/B9JXRRJW
ΠΕ10:00-13:00

 


Ωρολόγιο Πρόγραμμα Υποχρεωτικών και Υποχρεωτικών Επιλογής Εαρινού Εξαμήνου 2019-2020 (ισχύει από 17.2.2020)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα επιλεγομένων μαθημάτων Εαρινού Εξαμήνου 2019-2020

Πρόγραμμα άσκησης Λειτουργικής και Ομιλητικής 2019-2020

Πρόγραμμα μαθημάτων γαλλικής, Εαρινό Εξάμηνο 2019-2020

Πρόγραμμα μαθημάτων γερμανικής, Χειμερινό Εξάμηνο 2019-2020

Πρόγραμμα μαθημάτων της ελληνικής ως δεύτερης/ξένης γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών (έναρξη μαθημάτων 17.02.2020)